Передінвестиційне дослідження

Передінвестиційне дослідження – це той інструмент, який надасть Вам розуміння суті та деталей цікавого Вам бізнес об’єкту. Передінвестиційне дослідження допоможе Вам в таких випадках:

 • Ви хочете вийти на новий для себе ринок придбавши вже існуючу компанію;
 • Ви хочете розпочати свій бізнес на існуючому ринку подібних послуг;
 • Ви знаходитесь у пошуках нових бізнес можливостей;
 • Ви хочете придбати існуючу компанію з тим, щоб у подальшому зробити її частиною Вашої бізнес-групи.

Передінвестиційне дослідження допоможе Вам оцінити Ваші можливості на основі аналізу даних щодо сегменту ринку або окремо взятої компанії що Вас цікавить і тим самим прийняти найкраще рішення.


Передінвестиційні дослідження можуть стосуватися різних аспектів бізнес об’єкта, що Вас цікавить. Ціллю може бути дослідження маркетингових технологій, стратегічного позиціонування, промислових потужностей, фінансового та управлінського секторів компанії, можливостей росту теперішнього та потенційно-можливого стану речей. Якими би не були конкретні цілі передінвестиційних досліджень, головне їх завдання направлене на одне: дізнатися, наскільки успішним буде об’єкт вашого інтересу у майбутньому.


Дізнатися більше про передінвестиційні обстеження >>

Комерційне передінвестиційне дослідження (Commercial Due Diligence — CDD)

Комерційне передінвестиційне дослідження спрямоване на набуття розуміння споживачів та ринків цільового бізнес об'єкта. Комерційне передінвестиційне дослідження є процесом, який вивчає майбутні можливості цільового бізнесу підтримувати або збільшувати продажі в середовищі мінливих умов ринку, в якому оперує досліджуваний бізнес. Іншими словами комерційне передінвестиційне дослідження зменшує ризики придбання і має на меті досягнення кращої угоди шляхом усунення прогалин у знанні інвестора щодо цільового бізнес об'єкта та його бізнес середовища.


Мета комерційного передінвестиційного дослідження полягає в ретельному аналізі трьох аспектів бізнесу, що дозволить інвестору зрозуміти, яким чином цільовий бізнес буде позиціонуватися в майбутньому в якості автономного бізнесу або будучи інтегрованим у групу компаній.


Ці 3 аспекти бізнесу включають:

 • ринок
 • конкурентну позицію
 • менеджмент

Комерційне передінвестиційне дослідження може бути використано не тільки як інструмент в розгляді інвестиційних можливостей. Комерційне передінвестиційне дослідження може використовуватися в аналізі операцій, спільних підприємствах або в кризових ситуаціях, що має місце і визначальне для бізнесу в Україні. Комерційне передінвестиційне дослідження може бути корисно в будь-яких бізнес ситуаціях, які вимагають розуміння ринкових трендів, привабливості продукту, конкурентоспроможності і здібностей менеджменту керувати бізнесом в майбутньому.


Дізнатися більше про комерційне передінвестиційне обстеження >>

Фінансове передінвестиційне дослідження (Financial Due Diligence - FDD)

Фінансове передінвестиційне дослідження включає в себе детальний аналіз, як фінансових питань, так і інших ключових аспектів цільового бізнес об'єкта. Крім глибокого аналізу наданої інформації, фінансове передінвестиційне дослідження включає в себе також інтерв'ю з топ менеджерами. Метою фінансового передінвестиційного дослідження є перегляд фінансової інформації, наданої цільової компанією, і надання допомоги покупцю в набутті розуміння щодо прибутковості цільового бізнес об'єкта. Таке розуміння надалі служитиме основою для прогнозів майбутніх продажів і вартості компанії.


Причинами потреби у фінансовому передінвестиційному дослідженні можуть бути:

 • перевірка фінансових даних, на яких базується пропозиція
 • визначення «загроз угоди» таких як переоцінка активів, недооцінка зобов'язань, адекватність прогнозів, потенційні витрати, і т. д.
 • набуття впевненості у діяльності об'єкта дослідження, і як наслідок в майбутніх доходах
 • зниження вартості цільового об'єкта

Підхід, що застосовується у процедурі фінансового передінвестиційного дослідження, відрізняється від того, який використовується в аудиті. Мета фінансового передінвестиційного дослідження полягає у наданні пояснень, чому цифри такі як вони є, - а не просто підведення їх під певні стандарти. Консультант, який проводить фінансове передінвестиційне дослідження, задає питання і ретельно перевіряє надану інформацію до тих пір, поки не будуть отримані задовольняючі відповіді, які дають змогу зрозуміти суть бухгалтерських рахунків, і як вони впливають на прибутковість цільового об'єкту.


Дізнатися більше про фінансове передінвестиційне обстеження >>

Порівняння комерційного та фінансового передінвестиційних обстежень >>

Передінвестиційний дослідження старт-ап/інвестиційного проекту

Якщо Вам подобається певна бізнес ідея, або Ви близькі до інвестування в новий проект, не забудьте більш уважно розглянути інвестиційні можливості. «Старт-ап» або нові бізнес проекти стикаються з більш серйозними викликами, ніж вже функціонуючі бізнеси. У нових проектів немає історії продажів і реальних клієнтів. Існує висока ступінь невизначеності стосовно всіх чинників організації бізнесу. Це як мінімум потребує дослідження або оцінки ідеї, як новий бізнес буде використовувати ресурси для створення та підтримки конкурентних переваг і трансформує їх у продажі. Бажано також задатися питанням чи зможе старт-ап вистояти перед викликами ринку і розвиватися в майбутньому.


Передінвестиційні дослідження бізнес проекту, котрі реалізує Suomin Consulting, включає в себе аналіз і оцінку наступних розділів:

 • Бізнес стратегія
 • Виробництво
 • Управління та персонал
 • Маркетинг
 • Фінанси (Фінансове моделювання може бути включено додатково)
 • Права власності
 • Посилання та контакти

Близько 90% нових бізнесів зазнають невдачі в межах одного-двох перших років! Незалежно від того, чи стоїть питання про фінансування Вашої бізнес ідеї або іншого підприємця, не забудьте зберегти об'єктивність у прийнятті інвестиційних рішень - зробити активні дії і досягти достатньою мірою обачності й обережності, скориставшись послугами Suomin Consulting у проведенні передінвестиційного дослідження.


Якщо у Вас є питання стосовно наших послуг передінвестиційного дослідження, будь ласка, зв'яжіться з нами в будь-який час.


Написати >>